آخرین خبرها

تندیس حجمی و فلزی

به طور کلی تندیس های موجود در بازار از دو نوع تشکیل شده اند که شامل تندیس های  دو بعدی و سه بعدی می باشند . تندیس های حجمی و فلزی به آندسته از تندیس هایی می گویند که به صورت سه بعدی و حجم دار تولید می شوند. در زمان های قدیم اولین تندیس هایی که توسط بشر ساخته شده اند نیز از نوع تندیس های حجمی بوده است.

لازم است که بدانید، طراحان و سازندگان برای ساخت تندیس های حجمی در گام اول نیاز به یک طرح سه بعدی دارند.  

تندیس حجمی و فلزی
تندیس حجمی و فلزی

ساخت

ساخت تندیس حجمی و فلزی توسط متخصصان و هنرمندان دارای مراحل متنوع و جذابی است. در این قسمت  قصد داریم مراحل ساخت یک تندیس حجمی و فلزی را بیان نماییم.

مرحله اول : همانطوری که عنوان گردید در گام نخست برای ساخت تندیس حجمی وجود یک طرح اولیه و سه بعدی است.  طراحان و سازندگان با برداشت و الهام گرفتن از تصویر یک شخصیت یا یک رویداد خاص فرهنگی، ورزشی، تاریخی ،… ، یا لوگو و نماد شرکت ویا المان میزبان همایش و جشنواره، تصویر طرحی ویژه و سه بعدی را طراحی می نمایند. این طراحی شکلی مجازی و حقیقی از تندیس نهایی بوده و پس از تایید در خواست دهندگان به مرحله اجرا می رسد.

مرحله دوم: چون روش  ر اساس طرح اولیه قالب تهیه می شود که ساخت یک قالب مناسب نیازمند دقت و ظرافت بالایی است . این قالب ها هستند که محصول نهایی را ارائه می دهند.

مرحله سوم: با توجه به اینکه ساخت تندیس حجمی و فلزی معمولا” با استفاده از برنج، زاماک، سرب و… می باشد در این مرحله قالب ها از مذاب فلز ات مذکور پر شده و پس از انجماد ، تندیس از قالب جدا می شود.

مرحله چهارم: در این قسمت تندیس فرزکاری و پرداخت کاری می شود .

مرحله پنجم: آخرین مرحله آبکاری تندیس است و در صورت نیاز تندیس رنگ کاری نیز خواهد شد.

 

قیمت

اگر هدف از ساخت تندیس های حجمی جنبه تبلیغاتی داشته باشد توجه به بودجه ای که می خواهید برای این موضوع هزینه نمایید از اهمیت زیادی برخوردار است لذا پیشنهاد می شود قبل از سفارش و خرید نسبت به برآورد قیمت آن و مشاوره با کارشناسان و متخصصان ذیربط  اقدام نمایید.

قیمت یک تندیس حجمی وابستگی به معیارها و شاخص های مختلفی است که اهم این عوامل عبارتند از:

1- متریال: نوع جنسی که در ساخت این تندیس به کار برده می شود در قیمت آن اثر دارد.به طور مثال اگر تندیس از برنج ساخته شود قیمت آن بیشتر از تندیس سربی است.

2- طراحی: هرچقدر طراحی تندیس از ظرافت و پیچیدگی بیشتری برخردار باشد قطعا” دارای قیمت بالاتری خواهد بود. 

3- اندازه: ابعاد یک تندیس حجمی نیز در قیمت آن تاثیر دارد چرا که برای تولید آن از متریال زیادتری استفاده می شود.

4- تعداد:تیراژ مورد درخواست نیز مسلما” تاثیر دارد و با افزایش تعداد هزینه سرانه ساخت آن کاهش می یابد.

5- رنگ: تنوع رنگ تندیس از عوامل اثرگذار می باشد و این تنوع هرچقدر بیشتر باشد قیمت آن بالاتر است.

6- آبکاری: نوع آبکاری تندیس هم در قیمت آن دخیل است و در صورتیکه آبکاری طلا استفاده شود قیمت آن گرانتر خواهد بود.

تندیس حجمی و فلزی

برای مشاوره و سفارش خرید انواع تندیس های حجمی و فلزی با شماره های 02188843200،02188842300 و 09122488874 تماس حاصل فرمایید.