آخرین خبرها

تندیس کریستال

یکی از زیباترین و منحصر به فردترین از انواع تندیس، تندیس کریستال می باشد. این تندیس به نام تندیس شیشه ای نیز شناخته می شود. این نوع تندیس به صورت سه بعدی نیز ساخته می شوند. هر نوع نگارش و حکاکی برروی تندیس کریستال امکان پذیر می باشد. برای این کار از دو روش استفاده می شود:

1- با استفاده از دستگاه های پیشرفته لیزری امکان حکاکی روی تندیس و یا درون تندیس  و نیز برش تندیس کریستال در اندازه های مختلف وجود دارد.

2- با استفاده از دستگاه های مخصوص چاپ رنگی  روی شیشه، می توان چاپ رنگی روی تندیس را ایجاد نمود.

ازدیگر ویژگیهای این نوع تندیس این است که:

– بسیار مناسب طراحی چهره و لوگوی شرکت ها می باشد. 

– از جلوه ، جذابیت و زیبایی بالایی برخوردار هستند.

– از دوام و ماندگاری زیادی برخوردار می باشند.

– تندیس کریستال یک کالای وارداتی است.

تندیس کریستال
تندیس کریستال

کاربرد

کاربرد تندیس های کریستال یا شیشه ای زیاد بوده و از طرفداران فراوانی برخوردار می باشد دلیل ای امر: اولا”به لحاظ اینکه تندیس های کریستال از زیبایی خیره کننده ای برخوردار هستند ، ثانیا” با گذشت زمان جلوه خود را حفظ می کنند و ثالثا” اینکه از ظرافت و پیچیدگی زیادی برخوردار می باشند. طرفداران این نوع تندیس را در میان همه نوع قشر جامعه می توان پیدا کرد. از هنرمند، کاسب، کارمند و مدیر عامل شرکت گرفته تا مدیران دستگاههای دولتی و مسئولان برگزاری مسابقات مختلف داخلی و بین المللی

علاوه بر موارد فوق، اگر خواسته باشید نگارش، چاپ و حک شما به صورت سه بعدی و درونی باشد این تندیس گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

این تندیس برای کارهای آتلیه ای و چاپ عکس نیز مناسب است.

درضمن با توجه به اینکه این تندیس وارداتی است و در ابعاد و اندازه های مختلف وارد کشور می شوند ، می توان ا آنها به عنوان تندیس آماده نیز مورد استفاده قرار گیرد.

اگر بخواهیم نمونه هایی از مواردی که از این تندیس به عنوان جایزه استفاده می کنند ، نام برد جایزه جشنواره فیلم فجر است که از بعد از انقلاب همه ساله برگزار می شود و در پایان آن به نفرات برگزیده تندیس کریستالی جشنواره اهدا می گردد.

 

ساخت

با توجه به اینکه تندیس های کریستال محصولاتی وارداتی است و به صورت قالبی و در اندازه های مختلف وارد کشور می شوند. لذا شیوه ساخت آن ها با دیگر تندیس هایی که همه متریال آن در داخل تولید می شود متفاوت است. به این صورت که پس از ورود و در یافت قالب ها ی آماده و بر اساس سفارش مشتری خدمات طراحی و حکاکی برروی آن صورت می گیرد. همانگونه که گفته شد اساسی ترین نکته قابل توجه در این نوع تندیس، ویژگی چاپ سه بعدی و حک لیزری در آنها می باشد.در ساخت تندیس شیشه ای و پیش از چاپ توجه به نکات زیر مهم می باشد:

– بعضی مواقع پایه تندیس به بدنه آن متصل است .در این موارد برای چاپ سه بعدی با محدودیت هایی مواجه می شویم. لذا سعی شود پایه و بدنه تندیس به صورت جداگانه تهیه شود.

– توجه داشته باشید تندیس های کریستالی به گونه ای برشکاری می شوند که به هیچ وجه لبه های تیز و برنده ندارند. 

– قالب های آماده تندیس های شیشه ای باید از درخشش بالایی بر خوردار باشند و سطح صیقلی آن بسیار شفاف باشد.

– انتخاب قالب پیش فرض به گونه ای باشد که متن و تصویر به طور واضح نمایان شود. 

سفارش

با توجه به اینکه تندیس های کریستالی و پلکسی از نظر شکل ظاهری شبیه به هم می باشند ولی در اصل با هم متفاوت هستند، و بسیاری از مردم از شناخت کمی در این مورد برخوردار می باشند. این تفاوت ها نظیر اینکه جنس تندیس  کریستالی از شیشه بوده و از درخشندگی بیشتری برخوردار است ولی تندیس پلکسی از نوعی پلاستیک ساخته شده است.  یا اینکه تندیس کریستال از وزن بیشتری نسبت به تندیس پلکسی برخوردار است.

در ضمن قیمت تولید تندیس کریستال( به جهت وارداتی بودن) نسبت به تندیس پلکسی گلس بالاتر است.

لذا پیشنهاد می شود قبل از هرگونه ثبت سفارشی با مشاوران کاربلد ما تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

مشتریان عزیز و گرامی برای ثبت سفارش و بازدید از تندیس های تولیدی ما می توانید به صورت حضوری( مراجعه به شرکت) و یا غیر حضوری( مراجعه به سایت شرکت) اقدام نموده و نوع متن، شکل طرح ، نوع حکاکی، تیراژ و ابعاد تندیس کریستال مورد نظر خود را به ما اطلاع دهید.

کارشناسان ما پس از بررسی دقیق، برآورد قیمت نهایی (قیمت تقریبی) را به شما اعلام کرده ودر صورتی که سوالی داشتید پاسخگو خواهند بود. 

 

قیمت

قیمت تندیس شیشه ای یا کریستال وابسته به عوامل مختلفی است که به طور مستقیم ویا غیر مستقیم برروی قیمت تندیس اثر گذار می باشند. عبارتند از:

قالب اولیه: قیمت تندیس شیشه ای تاحد بسیار زیادی به اندازه قالب آن وابستگی مستقیم دارد و هرچقدر ابعاد آن بزرگتر باشد قیمت تندیس بالاتر است.

نوع چاپ: نوع چاپ مهمترین کاری است که توسط شرکت های تبلیغاتی انجام می شود. چاپ برروی کریستال اگر فقط حکاکی برروی لایه روی آن باشد که ساده ترین نوع چاپ است ( کمترین هزینه را دارد) اما اگر قرار باشد تصویر یا متنی را به صورت سه بعدی و در فضای داخلی تندیس چاپ نماییم ، مسلما” نیاز به پرداخت هزینه بیشتری خواهد بود.

کیفیت قالب: از آنجاییکه کشورهای مختلفی  ساخت قالب های تندیس کریستال را انجام می دهند که قطعا” کیفیت آنها با یکدیگر متفاوت است و این تفاوت در قیمت تندیس نیز دخیل است.

02188843200

02188842300